Klub Hachi Judo


Ferie zimowe 2022

Zapraszamy wszystkie Pszczoły od “zerówki” po liceum do wzięcia udziału w naszym zimowym obozie dochodzeniowym! Zajęcia będą odbywać się w SP321, a wachlarz atrakcji przygotowanych na ten rok jest bardzo szeroki. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Spieszcie się, bo miejsca w zeszłym roku rozeszły się jak ciepłe bułeczki! 😉

🐝

Mistrzostwa Polski Młodzików 2021

Możemy pochwalić się, że nasza zawodniczka Iga Kowalczyk wywalczyła pierwszy, historyczny medal dla naszego klubu!!! Zapszczelista postawa naszych podopiecznych zasługuje na uznanie, gdyż nie tylko każdy zdobył doświadczenie na zawodach tej rangi, ale również pokazali swoimi zwycięstwami w poszczególnych pojedynkach, że walka o najwyższe laury stoi przed nami otworem. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 31 miejsce na 140 klubów z całej Polski 🙂 Praca popłaca, a teraz czas wracać do domu. Do zobaczenia jutro na macie!!!


Hachi Judo Cup 2021


Turniej w Sochaczewie 13/11/2021

No i po zawodach! Nasze pszczoły wspaniale zaprezentowały się w Sochaczewie wygrywając klasyfikację medalową całych zawodów na 27 startujących klubów. Wszyscy dzisiaj startujący wrócili z medalami na szyi, za co należą im się wielkie brawa👏 Widać, że praca przynosi zamierzone efekty co napawa optymizmem i daje wiele radości. Miejmy nadzieję, że już za dwa tygodnie uda powtórzyć się ten sukces na Mistrzostwach Polski Młodzików! Już nie możemy się doczekać 🐝💪🥋🥇🥰


Warszawska Olimpiada Młodzieży 2021

W tym roku do walki o punkty przystąpiło ponad 41 warszawskich klubów. A o te w tym roku roku było wyjątkowo trudno, bo poziom rywalizacji stał na wyjątkowo wysokim poziomie, a większość kategorii była bardzo licznie obsadzona. Tym bardziej cieszy wysoka 9 lokata w łącznej klasyfikacji punktowej turnieju!! (na 41 klubów startujących). Z kolei w łącznej klasyfikacji medalowej kategorii Młodzików zajęliśmy 5 miejsce!!!!

Wszystkie pszczoły startujące w turnieju zasługują na pochwałę, bo pokazały ducha walki i prawdziwą pszczelą pracowitość w dążeniu do celu 😉 Jak to w sporcie bywa, nie wszyscy “wlecieli” na wymarzone miejsce na podium, ale na pewno włożona praca zaprocentuje coraz lepszą formą sportową w czasie kolejnych startów. Pamiętajcie drogie Pszczółki, to nie zarozumiałość wierzyć we własne możliwości!!! A wtedy stać Was będzie na to w co wierzycie 😉

Reprezentanci Pasieki:

Kategoria Młodzików:
Iga Kowalczyk 1 miejsce 🥇
Piotrek Rudziński 3 miejsce 🥉
Szymon Żurawski 5 miejsce
Agata Górka 7 miejsce
Bartosz Ponieważ

Kategorie U12 i U14:
Maciej Rudziński 2 miejsce 🥈
Basia Banasik 3 miejsce 🥉
Kajtek Ossoliński 3 miejsce 🥉
Emilka Pasieczna 5 miejsce
Wojtek Mikowski 5 miejsce
Marcin Iwanicki 5 miejsce
Kacper Wierzbicki 7 miejsce
Ala Krzemińska 7 miejsce
Mateusz Iwanicki
Michał Hess
Tomek Węglarski
Ernest Pawiłojć
Witek Naskręt
Szymon Lewandowski
Kuba Widecki

Gratulujemy wszystkim Pszczołom, bo na sukces jednostki pracuje cała drużyna 😉


Tak latamy w Hachi Judo!


Dlaczego judo?

Slider

Ta wyjątkowa dyscyplina sportu doceniana jest na całym świecie za swoje walory ogólnorozwojowe i wychowawcze. Umiejętności bezpiecznego upadania, które są podstawą w judo przydają się przez całe życie, gwarantując poczucie bezpieczeństwa i rozwijając pewność siebie u wszystkich trenujących. Judo jest sportem, w którym kładzie się nacisk na harmonijny rozwój wszystkich cech motorycznych tj. siły, szybkości, wytrzymałości, gibkości dodatkowo popartych hartem ducha, który kształtuje się podczas walk treningowych, a zwłaszcza walk na zawodach sportowych.

Judocy po kilku latach treningu mogą pochwalić się ponadprzeciętną sprawnością. Świadomość własnego ciała, którą wyrabia trening judo, pozwala na bezpieczne i szybkie rozwiązywanie wszelkich zadań ruchowych co w dużym stopniu ułatwia życie codzienne. Możliwość wyładowania się na treningu sprzyja obniżeniu stresu przed którym w dzisiejszych czasach nie sposób się uchronić.

 Ze względu iż judo jest sztuką walki wywodzącą się z dalekiego wschodu, jest niemal ,,przesiąknięte” honorowym wychowaniem niczym u japońskich samurajów. Tradycyjny ukłon wykonywany jest wielokrotnie podczas każdego treningu, by tym samym nie tylko obdarować się wzajemnie szacunkiem, ale również podkreślić szacunek do pracy i trudu wkładanego we wspólny rozwój. Jedną z wielu pięknych wskazówek wypowiedzianych przez Mistrza Jigoro Kano-twórcy judo, która naszym zdaniem dotyczy niemalże każdej dziedziny życia i którą uparcie przekazujemy naszym podopiecznym jest:

Nieważne byś był lepszy od kogoś, ważne byś był lepszy niż wczoraj…

Kontakt


Telefon:

Jan Bernard – 510 313 262

Wojciech Wasilewski – 692 498 622

Email:

kontakt@hachi-judo.pl

Numer konta bankowego:

ING Bank Śląski 58 1050 1012 1000 0090 3222 0908

Masz pytania? Skontaktuj się z nami 🙂


Drogi rodzicu!

Dołącz do grupy HACHI Rodzice, aby na bieżąco otrzymywać ważne informacje związane z życiem Klubu.