Nasi Trenerzy

Trener Wojtek

 

Wojciech Wasilewski – swoją przygodę z judo rozpoczął w 1997 roku. Od razu skradło ono jego serce i okazało się strzałem w dziesiątkę. Trenował wcześniej karate i piłkę nożną, ale żadna z tych dyscyplin nie była mu w stanie zaoferować tyle co judo. 

Pierwsze kroki na tatami stawiał w klubie KS Yawara, a następnie idąc na studia stał się zawodnikiem klubu AZS AWF Warszawa. Jako zawodnik trenował wyczynowo do trzeciego roku studiów, niestety kontuzja uniemożliwiła mu dalsze kontynuowanie startów. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, korzystając z okazji zdobył uprawnienia instruktorskie i zaczął pracę z młodzieżą, co okazało się kolejnym strzałem w dziesiątkę. W czasie kariery trenerskiej jego wychowankowie wielokrotnie stawali na podium Mistrzostw Polski, Pucharów Polski,  Mistrzostw Województwa i Mistrzostw Warszawy, ale na pewno w tej kwestii nie jest to jeszcze jego ostatnie słowo!!!

Od 2009 roku jest również nauczycielem Wychowania Fizycznego w SP 321 w Warszawie. W rankingu dla najlepszych nauczycieli wychowania fizycznego na Bemowie, dwukrotnie stawał na podium, zajmując trzecie oraz pierwsze miejsce. Poza judo jego ulubione dyscypliny w sporcie szkolnym to biegi przełajowe, koszykówka, gimnastyka sportowa oraz tenis stołowy. 

Prywatnie jest tatą dwóch wspaniałych córek, którym poświęca każdą wolną pozasportową chwilę. Interesuje się fotografią przyrody, muzyką, bieganiem i grami planszowymi.

Trener Janek

 

Jan Bernard – stopień 2 DAN, wychowanek warszawskiego klubu AZS AWF. Absolwent AWF na kierunku Wychowanie Fizyczne. Jako zawodnik sny o mistrzostwie świata zweryfikowało życie, które bezlitośnie rzuciło na ippon , ale na polskim podwórku wiele razy stawał na podium Pucharów i Mistrzostw Polski zarówno indywidualnie jak i drużynowo, niemalże w każdej kategorii wiekowej.

Trener II klasy, ale zdecydowanie człowiek z klasą.   Aktualnie nauczyciel WF w SP nr 350 oraz z zamiłowania trener judo w naszym klubie. Pasjonat wielu sportów, ale przede wszystkim sportów walki, bo jakże mogłoby być inaczej Nieziemsko skromny, dla niektórych przystojny, czasem niecierpliwy, ale zdecydowanie oddany pracy trenerskiej!

Trenerka ania

 

Anna Ostrowska – swoją przygodę z Judo rozpoczęła w KS Yawara, gdzie rozwijała swoje umiejętności pod okiem wybitnego trenera Adama Adamczyka. W trakcie kariery zawodniczej wielokrotnie startowała w zawodach, a ciężka praca na treningach pozwoliła jej zostać medalistką m.in. Pucharów Polski.

Od 2017 roku przekazuje swoją wiedzę i pasję najmłodszym. Ulubioną techniką trenerki jest Uchi Mata. Judo jest dla niej zarówno sportem, jak i nauką wytrwałości w dążeniu do celu oraz ciągłego samodoskonalenia.

W wolnym czasie rozwija swoją drugą pasję, jaką jest bieganie. Trenerka w szczególności biegi na dystansach 10km oraz półmaratonu.

Trener Krzysiek

 

Krzysztof Ostrowski – treningi rozpoczął w 2003 roku na Warszawskim AWFie, by dalej kontynuować przygodę z judo w Bemowskim Klubie KS Yawara. Przez cały czas trwania kariery trenował pod czujnym okiem wybitnego trenera Adama Adamczyka i do dzisiaj wspomina te lata treningów za najwspanialsze co go w życiu spotkało. 

W tym czasie wielokrotnie reprezentował barwy klubu m.in. w Mistrzostwach Warszawy oraz OOM. Niestety przez problemy zdrowotne zmuszony był do dosyć wczesnego zakończenia kariery zawodniczej.

Mimo to, Judo pozostało z nim na zawsze i dalej kontynuował treningi w formie rekreacyjnej. 

Jak sam przyznaje dopiero po 10 latach stania na macie zrozumiał, że Judo to nie tylko walka i ciężki trening, ale również wspaniała kultura i ogromna możliwość samodoskonalenia. Z takim właśnie nastawieniem i w duchu przyjaźni od 2017 roku prowadzi treningi dla najmłodszych adeptów tej sztuki walki. Ulubioną techniką trenera jest Tai Otoshi.

Poza rozwojem w Judo trener Krzysiek w wolnych chwilach lubi biegać i rozwijać swoją drugą pasję, jaką jest bycie baristą. Na tym szczeblu również może pochwalić się niemałym sukcesem, ponieważ został Mistrzem Świata kategorii Drink Specjalny Costa Coffee Barista of the Year Champions of Champions 2019 Edition.

Trenerka Kasia

Katarzyna Wtorkowska-Łuba – w 1997 roku zaczęła trenować judo w klubie AZS
Uniwersytet Warszawski. Sport zawsze towarzyszył w jej życiu. Wcześniej trenowała
pływanie, tenisa i akrobatykę. 

Stopień 3 DAN, 17 lat trenowała judo zawodowo zdobywając liczne medale i puchary na
turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych. Z tych najważniejszych wywalczyła 2
miejsce na Pucharze Europy W Szwecji, 7 miejsce na Mistrzostwach Europy w Rumunii i 1
na Mistrzostwach Polski. Ulubioną techniką trenerki jest ippon seoi nage.

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Pedagogika. Od 2005 roku prowadzi
zajęcia judo, gimnastyki i samoobrony w przedszkolach i klubach sportowych.

Swoją karierę zawiesiła poświęcając się macierzyństwie. Prywatnie jest szczęśliwą mamą
Basi i Juliana. Wolny czas spędza z dziećmi, tresuje swojego psa i spełnia się w słodkich
kulinariach jakimi są torty bezowe. Interesuje się fotografią, fryzjerstwem i podróżami.

Oddana swojej pracy, dobrze zorganizowana, wytrwale dąży do celu i uważa, że nie ma
rzeczy niemożliwych.

Trener Szymon


Szymon Żurawski – na judo rodzice zapisali go w 2008 roku do klubu KS Yawara, żeby całych popołudni nie spędzał przed ekranem telewizora, nie wiedzieli wtedy że ten sport stanie się jego codzienną rutyną i częścią życia.

Od małego jako zawodnik kształcił się w pod czujnym okiem Trenerki Kasi Wtorkowskiej oraz
Trenera Wojtka Wasilewskiego co przyniosło mu wiele niesamowitych chwil. W 2020 roku podążył
za trenerami i dołączył do „pszczelej rodziny”.  

W 2022 roku zdobył uprawnienia instruktorskie i od tej pory zdobywa doświadczenie przekazując swoją wiedzę najmłodszym. Poza judo interesuje się też innymi sportami walki oraz piłką nożną. Oprócz sportów spędza trochę czasu przy grach komputerowych.


Trenerka Olga