Kadra trenerska


Trener Wojtek

Wojciech Wasilewski – swoją przygodę z judo rozpoczął w 1997 roku. Od razu skradło ono jego serce i okazało się strzałem w dziesiątkę. Trenował wcześniej karate i piłkę nożną, ale żadna z tych dyscyplin nie była mu w stanie zaoferować tyle co judo. 

Pierwsze kroki na tatami stawiał w klubie KS Yawara, a następnie idąc na studia stał się zawodnikiem klubu AZS AWF Warszawa. Jako zawodnik trenował wyczynowo do trzeciego roku studiów, niestety kontuzja uniemożliwiła mu dalsze kontynuowanie startów. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, korzystając z okazji zdobył uprawnienia instruktorskie i zaczął pracę z młodzieżą, co okazało się kolejnym strzałem w dziesiątkę. W czasie kariery trenerskiej jego wychowankowie wielokrotnie stawali na podium Mistrzostw Polski, Pucharów Polski,  Mistrzostw Województwa i Mistrzostw Warszawy, ale na pewno w tej kwestii nie jest to jeszcze jego ostatnie słowo!!!

Od 2009 roku jest również nauczycielem Wychowania Fizycznego w SP 321 w Warszawie. W rankingu dla najlepszych nauczycieli wychowania fizycznego na Bemowie, dwukrotnie stawał na podium, zajmując trzecie oraz pierwsze miejsce. Poza judo jego ulubione dyscypliny w sporcie szkolnym to biegi przełajowe, koszykówka, gimnastyka sportowa oraz tenis stołowy. 

Prywatnie jest tatą dwóch wspaniałych córek, którym poświęca każdą wolną pozasportową chwilę. Interesuje się fotografią przyrody, muzyką, bieganiem i grami planszowymi. 


Trener Janek

Jan Bernard – stopień 2 DAN, wychowanek warszawskiego klubu AZS AWF. Absolwent AWF na kierunku Wychowanie Fizyczne. Jako zawodnik sny o mistrzostwie świata zweryfikowało życie, które bezlitośnie rzuciło na ippon , ale na polskim podwórku wiele razy stawał na podium Pucharów i Mistrzostw Polski zarówno indywidualnie jak i drużynowo, niemalże w każdej kategorii wiekowej.

Trener II klasy, ale zdecydowanie człowiek z klasą.   Aktualnie nauczyciel WF w SP nr 350 oraz z zamiłowania trener judo w naszym klubie. Pasjonat wielu sportów, ale przede wszystkim sportów walki, bo jakże mogłoby być inaczej Nieziemsko skromny, dla niektórych przystojny, czasem niecierpliwy, ale zdecydowanie oddany pracy trenerskiej!


Trenerka Ania

Anna Jałoszyńska – swoją przygodę z Judo rozpoczęła w KS Yawara, gdzie rozwijała swoje umiejętności pod okiem wybitnego trenera Adama Adamczyka. W trakcie kariery zawodniczej wielokrotnie startowała w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej, a ciężka praca na treningach pozwoliła jej zostać medalistką m.in. Pucharów Polski.

Od 2017 roku przekazuje swoją wiedzę i pasję najmłodszym. Ulubioną techniką trenerki jest Uchi Mata. Judo jest dla niej zarówno sportem, jak i nauką wytrwałości w dążeniu do celu oraz ciągłego samodoskonalenia.

Poza Judo studiuje w Szkole Głównej Handlowej, gdzie rozwija swoje zdolności analityczne i językowe – trenerka mówi w języku angielskim i francuskim. W wolnym czasie rozwija swoją drugą pasję, jaką jest bieganie. W tej kategorii może pochwalić się medalami Mistrzostw Warszawy i Mazowsza.


Trener Krzysiek

Krzysztof Ostrowski – treningi rozpoczął w 2003 roku na Warszawskim AWFie, by dalej kontynuować przygodę z judo w Bemowskim Klubie KS Yawara. Przez cały czas trwania kariery trenował pod czujnym okiem wybitnego trenera Adama Adamczyka i do dzisiaj wspomina te lata treningów za najwspanialsze co go w życiu spotkało. 

W tym czasie wielokrotnie reprezentował barwy klubu m.in. w Mistrzostwach Warszawy oraz OOM. Niestety przez problemy zdrowotne zmuszony był do dosyć wczesnego zakończenia kariery zawodniczej.

Mimo to, Judo pozostało z nim na zawsze i dalej kontynuował treningi w formie rekreacyjnej. 

Jak sam przyznaje dopiero po 10 latach stania na macie zrozumiał, że Judo to nie tylko walka i ciężki trening, ale również wspaniała kultura i ogromna możliwość samodoskonalenia. Z takim właśnie nastawieniem i w duchu przyjaźni od 2017 roku prowadzi treningi dla najmłodszych adeptów tej sztuki walki. Ulubioną techniką trenera jest Tai Otoshi.

Poza rozwojem w Judo trener Krzysiek w wolnych chwilach lubi biegać i rozwijać swoją drugą pasję, jaką jest bycie baristą. Na tym szczeblu również może pochwalić się niemałym sukcesem, ponieważ został Mistrzem Świata kategorii Drink Specjalny Costa Coffee Barista of the Year Champions of Champions 2019 Edition.